Osztályfőnöki munkaközösség

Munkaközösség vezetője: Matuszkáné Földi Klára



Gólyák figyelmébe!
Írta: Administrator   
2018. október 13. szombat, 07:40



 

 
Indul az "Év osztálya 2018-2019" verseny
Írta: Administrator   
2018. október 13. szombat, 07:36


 
A 2018-2019-es év osztályai
Írta: Administrator   
2018. október 04. csütörtök, 19:25

 
Osztályfőnöki munkaközösség 2018-2019 évi munkarendje
Írta: Administrator   
2018. október 04. csütörtök, 18:51

2018. AUGUSZTUS

időpont

feladat

felelős

21-23.

Javítóvizsgák – adminisztráció

osztályfőnökök

21-31.

A nyári gyakorlatok záradékolása a bizonyítványokban, naplókban, törzslapokon; egyéb záradékok pótlása

osztályfőnökök

23.

Munkaközösségi értekezlet – évindítás, évnyitó

Matuszkáné F. Klára

27-30.

Segédanyagok elkészítése, feltöltése a közös meghajtóra

Matuszkáné F. Klára

 

SZEPTEMBER

időpont

feladat

felelős

3.

Tanévnyitó ünnepség

Matuszkáné F. Klára,

Soósné L. Beáta,

+ forgatókönyv szerint

 

Összevont osztályfőnöki órák

osztályfőnökök

13.

Munkaközösségi értekezlet – a munkaközösség éves programjának, a gólyahét megbeszélése

Matuszkáné F. Klára

Megbeszélés a szalagavatóval, ballagással kapcsolatban a végzős osztályok osztályfőnökeivel

Matuszkáné F. Klára, Utassy Judit, Maruzs László, Krekács Pál

17.

Tanügyi dokumentumok kitöltése, rendezése, frissítése.

A nyolcadikos –és egyéb– bizonyítványok felvétele a nyilvántartóból, majd a felvételt igazoló záradék beírása után azok kiosztása

A szakgimnáziumi osztályokban a közösségi órák beírása a bizonyítványba, a teljesítés osztályszintű összesítésének leadása a koordinátornak

Előző tanévi naplók nyomtatása, törzslapok elkészítése

osztályfőnökök

 

Tanórán kívüli tevékenységekre (tanulószoba, hittanoktatás) történő jelentkezés, a szülői nyilatkozatok összesítésének leadása a munkaközösség-vezetőnek

osztályfőnökök, Matuszkáné

18.

Szülői értekezlet a 9-10. évfolyamokon

osztályfőnökök

19.

Szülői értekezlet a 11-12. évfolyamokon

SZM elnök és helyettes választás a szülői értekezleteken

osztályfőnökök

21.

Az osztályfőnöki munkaközösségi program leadása

Matuszkáné F. Klára, osztályfőnökök

26.

A szülői választmány értekezlete

Részt vesz: Matuszkáné F. Klára

28.

Az osztályfőnöki tanmenetek leadása

osztályfőnökök

a hónap 4. hete

A szalagavatói próbák ütemezése, helyszín lefoglalása

Matuszkáné F. Klára,

Telekné T. Mária

Az Év osztálya verseny meghirdetése

 

Matuszkáné F. Klára

Felügyeli: Illésné Sipos Jolán, Kertészné Kiss Kinga és egy DÖK tag

a hónap folyamán

A közösségi szolgálattal kapcsolatos felkészítő megtartása, a szükséges dokumentáció aktualizálása

 

Hudákné Godó Viktória,

Matuszkáné Földi Klára,

Soósné L. Beáta,

Maruzs László

szeptember-október

Rendhagyó osztályfőnöki órák 9. évfolyamon: tanulásmódszertan, iskolatörténet

Érintett osztályfőnökök, Telekné Telek Mária

 

OKTÓBER

időpont

feladat

felelős

a hónap 3. hete

Megbeszélés a szalagavatóval, ballagással kapcsolatban a végzős osztályok osztályfőnökeivel

Matuszkáné F. Klára, Utassy Judit, Maruzs László, Krekács Pál

a hónap 3-4. hete

Szalagavatói szalagok és a ballagási tarisznyák megrendelése

Matuszkáné F. Klára

12.

Osztálykirándulási tervek leadása

osztályfőnökök

24-26.

Gólyák hete a gólyaavatóval

Matuszkáné F. Klára + forgatókönyv szerint

folyamatosan

Városunk Bátonyterenye –rendhagyó óra a 9., 10. évfolyamon

Bögös Tamás

Bűnmegelőzés, drogprevenció –rendhagyó osztályfőnöki órák

Bencsik Ernő bűnmegelőzési munkatárs

 

NOVEMBER

időpont

feladat

felelős

14.

Fogadónap

osztályfőnökök

a hónap 2. hete

Megbeszélés a szalagavatóval, ballagással kapcsolatban a végzős osztályok osztályfőnökeivel

Matuszkáné F. Klára, Utassy Judit, Maruzs László, Krekács Pál

30.

Közreműködés a pályaválasztási nyílt napban

 

a hónap 4. hete

Karácsonyi program plakátjának elkészítése, az akció meghirdetése

Matuszkáné F. Klára

Az osztályok közötti karácsonyfadísz készítő verseny szórólapjának elkészítése, kiosztása. Az eredmény az Év osztálya versenybe számít bele. A díszek színének kiválasztása a DÖK közreműködésével történik

Matuszkáné F. Klára

Kovács Norbertné

a hónap során

Grafológia: Rajzolj egy fát! Színe és fonákja –rendhagyó osztályfőnöki órák a 10. A osztályban

Dömötör Győzőné

 

DECEMBER

időpont

feladat

felelős

01.

A KRÉTA – tapasztalatainak megbeszélése szakmai nap keretében

vezetés, osztályfőnökök, pedagógusok

12-20.

Karácsonyi készülődés

A karácsonyfadísz készítő verseny eredményhirdetése

minden kolléga

Matuszkáné

14.

Szalagavató az Ady Művelődési Házban

Matuszkáné F. Klára,

Utassy Judit, Maruzs László, Krekács Pál

+ a forgatókönyv szerint

december-január

Segítség, pályaválasztás! – rendhagyó osztályfőnöki órák a végzős évfolyamokon meghívott előadókkal, iskolai vezetőkkel

végzős osztályfőnökök

Érettségi vizsgával, továbbtanulással kapcsolatos tájékoztató

 

2019. JANUÁR

időpont

feladat

felelős

04.

A bukásra álló tanulók szüleinek értesítése

osztályfőnökök

11.

Osztályozóvizsgára bocsátó értekezlet

minden pedagógus

22-24.

Osztályozóvizsga – jegyzőkönyvek elkészítése, eredmények adminisztrálása

osztályfőnökök

25.

Jegylezáró értekezlet – adminisztráció

osztályfőnökök

31.

A közösségi szolgálat keretében teljesített órák összegző táblázatának leadása az érintett osztályokban a beszámoló elkészítéséhez

Matuszkáné Földi Klára

Soósné Lehoczki Beáta,

Hudákné Godó Viktória,

Maruzs László

 

FEBRUÁR

időpont

feladat

felelős

01.

Statisztikák, beszámolók elkészítése, félévi értesítők kiadása

osztályfőnökök

12.

Szülői értekezlet a 9-10. évfolyamokon

osztályfőnökök

13.

Szülői értekezlet a 11-12. évfolyamokon

osztályfőnökök

az iskolai munkaterv szerint

Az ingyenes tankönyvellátás igényeinek felmérése

osztályfőnökök

Érettségi és szakmai vizsgára jelentkezés és a felvételi lapok leadásának határideje

érintett osztályfőnökök

20.

Értekezlet a szülői választmánnyal

Részt vesz: Matuszkáné F. Klára

 

MÁRCIUS

időpont

feladat

felelős

a hónap 3-4. hete

Megbeszélés a végzős osztályfőnökökkel a ballagással kapcsolatban

Matuszkáné F. Klára,

Utassy Judit, Maruzs László, Krekács Pál

27.

Második tantestületi fogadónap

osztályfőnökök

29.

A bukásra álló végzős (szakgimnázium, szakközép) tanulók szüleinek értesítése

osztályfőnökök

 

ÁPRILIS

időpont

feladat

felelős

a hónap 2. hete

Megbeszélés a végzős osztályfőnökökkel a ballagással kapcsolatban

Matuszkáné F. Klára,

Utassy Judit, Maruzs László, Krekács Pál

11.

Igény esetén a végzős osztályok 3. szülői értekezlete

érintett osztályfőnökök

12.

Végzős tanulók osztályozóvizsgára bocsátó értekezlete

Közreműködés a Szakmák Éjszakája programban

osztályfőnökök

17-18.

Részvétel a Fáy napi rendezvényben az igényeknek megfelelően

 

19.

A rendész végzős tanulók osztályozóvizsgára bocsátó értekezlete – adminisztráció

osztályfőnökök

24-26.

Végzős tanulók osztályozóvizsgája – adminisztráció

osztályfőnökök

a hóna során

Kísérőként részvétel az Országos Rendőr- és Tűzoltónapon

szakgimnáziumi osztályfőnök

30.

Tankönyvigénylések leadása

osztályfőnökök

 

MÁJUS

időpont

feladat

felelős

2.

Végzősök jegylezáró értekezlete – adminisztráció

osztályfőnökök

3.

Ballagás

Matuszkáné F. Klára,

Bíró Sándor, Bögös Tamás

 + a forgatókönyv szerint

10.

A bukásra álló továbbhaladó tanulók szüleinek értesítése

Osztályozóvizsgára bocsátó értekezlet, a végzős Szakképzési HÍD osztályban – adminisztráció

osztályfőnökök

21.

Osztályozóvizsga a végzős Szakképzési Híd osztályban – adminisztráció

osztályfőnökök

29.

A 10. évfolyamos osztályok osztályfőnökeinek felügyelete az országos kompetenciamérésen

érintett osztályfőnökök

31.

Jegylezáró értekezlet a Szakképzési Hídprogram 2. évfolyamának

osztályfőnökök

 

JÚNIUS

időpont

feladat

felelős

03.

Osztályozóvizsgára bocsátó értekezlet a továbbhaladó osztályokban – adminisztráció

osztályfőnökök

a hónap 1. hete

Munkaközösségi értekezlet, kiemelt téma: KRÉTA aktualitások, problémák

Matuszkáné F. Klára

11-12.

Osztályozóvizsga a továbbhaladó osztályoknak – adminisztráció

osztályfőnökök

14-éig

A közösségi szolgálat lezáró foglalkozásainak megtartása

Közösségi szolgálati napló beszedése a tanulóktól

 

Matuszkáné Földi Klára

Soósné Lehoczki Beáta,

Hudákné Godó Viktória,

Maruzs László

14.

Utolsó tanítási nap

Jegylezáró értekezlet – adminisztráció

osztályfőnökök

 

19.

Bizonyítványok kitöltése

osztályfőnökök

20.

A közösségi szolgálat keretében teljesített órák összegző táblázatának leadása az érintett osztályokban a beszámoló elkészítéséhez

Matuszkáné Földi Klára

Soósné Lehoczki Beáta,

Hudákné Godó Viktória,

Maruzs László

21.

Tanévzáró ünnepély, az Év osztálya verseny eredményhirdetése

Matuszkáné Földi Klára,

Soósné Lehoczki Beáta,

+ forgatókönyv szerint

24.

Statisztika, beszámolók elkészítése, naplók, törzslapok rendbetétele

osztályfőnökök

 

az egyeztetésnek megfelelően a tanév során

A Nógrád Megyei Pedagógiai Szakszolgálat pályaválasztási, képességvizsgálati szolgáltatásának igénybevétele.

Matuszkáné Földi Klára

 

AUGUSZTUS

időpont

feladat

felelős

21-22-23.

Javítóvizsga – adminisztráció

Beiratkozás az új tanévre

osztályfőnökök

a kijelölt kollégák

30.

Bizonyítványok, naplók, törzslapok záradékolása

osztályfőnökök

Beiratkozás a Szakképzési Hídprogramba

a kijelölt kollégák

 

 
Készülődés karácsonyra
Írta: Administrator   
2017. december 07. csütörtök, 12:56

 
«ElsőElőző123456KövetkezőUtolsó»

1. oldal / 6

Számláló indulása: 2015.05.22.

Joomla templates

Oldalunk cookie-kat használ, hogy személyre szabhassuk tartalmainkat, szolgáltatásinkat és hogy elemezhessük látogatottságunkat. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information