Hon- és rendvédelmi verseny - 2019. október 21.
Írta: Administrator   
2019. október 25. péntek, 12:58

Iskolánkban már hagyománya van a hon- és rendvédelmi csapatverseny megszervezésének az általános iskolás diákok részére. Immáron hatodik alkalommal rendeztük meg e versenyt öt általános iskola nyolc csapatának. Rendezvényünk célja megismertetni a hetedikes és a nyolcadikos tanulókkal a hon- és rendvédelmi szervek munkáját, emléket állítani a háborús hősöknek és rendhagyó módon megemlékezni az 1956-os forradalom és szabadságharc évfordulójáról. Versenyünket ez évben is támogatta és versenyállomásokkal ellátta: a MH Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság, a Bátonyterenyei Rendőrkapitányság, a Megyei Katasztrófavédelem, Bátonyterenye város Önkormányzata –EFOP-1.4.2-2016-00025 „Integrált térségi gyermekprogramok Bátonyterenye Járásban”.

A csapatok előzetes feladatként kapták, hogy a településükön honvédelmi emlékműveket, sírokat gondozzanak. Készítsenek csapatindulót, zászlót, valamint 1956-hoz kapcsolódóan egy történelmi totót töltsenek ki. Iskolánkban 2019. október 21-én rendeztük meg a versenyt, amelyen a logikát, lövészeti képességeket, történelmi-, ügyességi- és memóriát tesztelő feladatokkal kellett megbirkózniuk a megjelent csapatoknak.

Módosítás dátuma: 2020. január 23. csütörtök, 23:06
 

Számláló indulása: 2015.05.22.

Joomla templates

Oldalunk cookie-kat használ, hogy személyre szabhassuk tartalmainkat, szolgáltatásinkat és hogy elemezhessük látogatottságunkat. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information