Októberben történt
Írta: Administrator   
2018. október 19. péntek, 21:42

2018 szeptember elsején Dániel László igazgató úr intézményünk 70. tanévét nyitotta meg. Az első hetek a 10. évfolyamos rendésztanulók fogadalomtételére való készülődés jegyében teltek. Október 5-én, az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc mártírjainak emléknapja alkalmából hagyományainknak megfelelően ünnepélyes keretek között, a szülők, a város és a megye jelentős személyiségeinek megtisztelő jelenlétében zajlott a rendezvény.

 


 

A fogadalom gondolatait gyakorlatban erősítik meg 11-12. évfolyamos diákjaink a rendészeti versenyeken való részvételükkel. Ebben az évben is indultunk az Országos Haditorna megyei döntőjén. A 15 csapat között rendkívül szoros versenyben tizenkettedikeseink a középmezőnyben végeztek, 11. A osztályos diákjaink a  dobogós 3. helyet vívták ki. Büszkék vagyunk rá, hogy évek óta iskolánk hozza el a gépkarabély szét- és összeszerelés versenyszám győztes csapatának járó különdíjat. 

 


 
 
„Együtt a hon-és rendvédelemért” volt a mottója annak a pályázatnak, amelynek keretében 2014-ben csapatversenyt hirdettünk általános iskolások számára, 1956 hőseinek tiszteletére. Hagyományt teremtettünk ezzel a kezdeményezésünkkel, hiszen néhány iskola immár ötödik éve jelentkezik felhívásunkra. Az idei megmérettetésre október 18-án 8 csapat érkezett. Felkészültségüket, lelkesedésüket nemcsak a benevezéshez szükséges indulók és zászlók mutatták, hanem a kegyeletőrzés szép képei is, amelyek a katonasírok gondozásáról készültek. 
 
               

 

 
A Bartók Béla Térségi Általános Iskola „Kossuth serege” bizonyult a legjobbnak a jó hangulatú vetélkedésben, de mindenki elégedetten távozott, hiszen alig mérhető volt a különbség a csapatok teljesítménye között. Dicséret illet minden résztvevőt és a felkészítő pedagógust. Köszönetet mondunk a hon- és rendvédelmi szerveknek, akik évek óta résztvevői és támogatói rendezvényeinknek.
 
Három hetet meghaladó projektünk az 1956-os forradalom és szabadságharc előtt tisztelgő megemlékezéssel zárult október 18-án.
 
 
Módosítás dátuma: 2018. december 05. szerda, 15:43
 

Számláló indulása: 2015.05.22.

Joomla templates

Oldalunk cookie-kat használ, hogy személyre szabhassuk tartalmainkat, szolgáltatásinkat és hogy elemezhessük látogatottságunkat. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information