Határtalanul
Írta: Administrator   
2018. június 07. csütörtök, 14:10

Iskolánk a Rákóczi Szövetség „Határtalanul” pályázata keretében a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából felvidéki kirándulásra indult Fülek – Ajnácskő – Gács - Losonc útvonalon.

A Füleki Gimnázium történelemtanára fogadott minket, bemutatva iskolájukat, a helyi érettségi rendszert. Ezt követően diákjaink megkoszorúzták a füleki 1848-49-es emlékművet a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából, majd a helyi diákokkal közös várlátogatásra indultak rendész növendékeink, ahol kísérőnk bemutatta diákjainknak a várat, a várost.

Kisebb túra után felkerestük az ajnácskői várat és a bazaltkúpot, majd fáradtságunkat és hőségünket nem győztük a buszon, a szponzorok által felajánlott úticsomag tartalmával hűsíteni.

A gácsi Forgách-kastély jelenleg szállodaként üzemel, de a parkjából is impozáns látványt nyújtott számunkra, elképzelve, hogyan éltek az elmúlt századok kiváltságosai.

Losoncon történelmi sétánkat a zsinagóga épületénél kezdtük, majd a Vigadó, a katolikus és a református templom felkeresésével folytattuk. Útközben diákjaink kiselőadásait hallgattuk meg, megismerve a műemlékek történelmi hátterét.

Kirándulásunk ugyan csak egynapos volt, de a Felvidék emlékeit méltón őrizzük tovább.

Ha ide kattintasz, megnézheted a kiránduláson készült fényképeket.

Módosítás dátuma: 2018. augusztus 29. szerda, 07:50
 

Számláló indulása: 2015.05.22.

Joomla templates

Oldalunk cookie-kat használ, hogy személyre szabhassuk tartalmainkat, szolgáltatásinkat és hogy elemezhessük látogatottságunkat. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information