Nagy siker volt az egészségnap PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Administrator   
2015. június 04. csütörtök, 12:00

Egészségnap a Fáyban

Tagintézményünk, a BLSZSZK Fáy András Szakképző Iskolája és Kollégiuma 2015. május 28-án a TÁMOP-3.1.4.-C-14-2015-0591 Fejlesztő megújulás a közoktatásban elnevezésű, nyertes pályázatnak köszönhetően szervezhette meg az Egészségesen élni! Ép testben ép lélek mottójú egészségnapját.

Reggel a program megnyitásaként Dániel László tagintézmény-vezető köszöntötte a megjelent diákokat, majd átadta az előzetesen meghirdetett plakáttervező verseny győzteseinek járó jutalmakat. Az egészséges életmóddal és táplálkozással kapcsolatos, tetszés szerinti technikával elkészíthetett alkotások készítői közül a harmadik helyezést Bangó Zsolt 9. A, a másodikat Simó Leona Nikoletta 11. A, az elsőt pedig Berki Richárd Arnold 10. A osztályos tanuló nyerte el.

9 órától osztályok közötti egészségnevelési csapatversennyel folytatódott a rendezvény. A hangulatos vetélkedőt az osztályfőnöki munkaközösség vezetője, Matuszkáné Földi Klára tanárnő vezette le, aki egyúttal az egészségnap teljes programsorozatát is szervezte.

A későbbiekben külső előadók bevonásával tartott rendhagyó órákon vehettek részt az érdeklődő diákok az alábbiak szerint:

–        Egészséges táplálkozás, a fiatalok étkezési zavarai (előadó: Tóth Józsefné, a bátonyterenyei Gyermekjóléti Szolgálat szakmai vezetője)

–        Egészségnevelés, a mozgás, a helyes táplálkozás fontossága (előadó: Szoó Katalin a Bátonyterenyei Egészségügyi Szolgálat és az Egészségfejlesztési Iroda vezetője)

–        Az egészségnevelés fontossága, az egészségnevelés 12 pontja (előadó: Kalóz Erika egészségnevelő a Madách Imre Gimnázium és Szakképző Iskola Kanizsai Dorottya Egészségügyi Tagintézményének tagintézmény-vezetője)

–        Szertelenül! (Telek Ervin addiktológus drog prevenciós előadása)

Az előadások után ételkóstoló következett. Iskolánk valamennyi tanulója elfogyaszthatott egy ízlésesen, finoman elkészített egészséges ebédet, amelynek igen nagy sikere volt diákjaink körében.

Az ebéd után filmvetítéssel folytatódott a nap programsorozata. Mi az igazság az énképünkről? című oktatófilm megtekintését a látottak közös megbeszélése, feldolgozása követte.

A napot temperamentumos, a mozgás örömét a középpontba helyező aerobik óra zárta Félegyházi Éva sportedző irányításával.

A tanulói visszajelzések azt igazolják, hogy az egészségnap teljes programsorozata rendkívül népszerű volt diákságunk körében, ezért talán joggal bízhatunk abban, hogy a szeptemberre tervezett újabb, hasonló témájú rendezvényünk is legalább ilyen sikert arat majd.

Módosítás dátuma: 2015. június 04. csütörtök, 13:44
 

Számláló indulása: 2015.05.22.

Joomla templates

Oldalunk cookie-kat használ, hogy személyre szabhassuk tartalmainkat, szolgáltatásinkat és hogy elemezhessük látogatottságunkat. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information